pondělí, října 02, 2017

Nový Start...Když spadneš, prostě se zvedni / Já a horší kousek života + Ovlivnění mého "zdravě a fit"

Ahoj ahoj, tak jsem opět zde.
Tento článek píšu, protože se s vámi ráda podílím tak nějak o hodně věcí z mého života. A to i o nějaké ty pády.
Takže, jaký že nový start a pád?

Vy víte tak trošku už, že žiji co nejvíce zdravě a cvičím. No, nicméně...
Také jsem hodně přecitlivělá osoba a když se něco stane, tak se prostě fakt stane a pokud je toho nedejbože více a je to v nějaké asi extra random době, kdy si moje hlava usmyslí tomu dát ještě větší korunu, tak je z toho katastrofa. Nebo extrémní štěstí. Ale na rovinu, poslední dobou těch opravdu super, nebo alespoň nějak dobrých situací moc není.

Takže? Co se to stalo? Takže se stalo to, že se stalo spousty trochu špatných, trochu horších nebo totálně špatných situací a to v poměrně stejnou dobu.
A já najednou propadla do fakt špatného období (které jsem hodně dlouho neměla). Stratila jsem veškerou motivaci k čemukoliv. Jen jsem začala hodně jíst, málo se hýbat a zoufale moc propadat do stavů plných slz a myšlenek v neustálých kruzích. Bylo mi zle, cítila jsem se sama, nic mi nepomáhalo a nikdo mi nepomáhal (i když chtěli...sakra ano, nejsem sama, to ne). Moje útěky do "štěstí" byly krátké-ale byly...to zase ano (!), a nebo dokonce i tak nějak falešné (nebo jak to napsat), jenže tu chvíli jsem jim věřila. No jo, jenže jakkoliv šťastná, v těchto pár dnů ne úplně a ne na moc dlouho. Prostě blbé období.
Úplně rozepisovat, to by bylo na samostatný článek. To ne.Ne, zdravá strava v jakékoliv podobě byla pryč a to cvičení taky. Vše ale postupně, stejně jako to období a stav. Pomalu, den po dni horší. Jsem se prostě v tom všem nějak ztratila a zamotala, nebo tak něco.


Trvalo to týden, dva, možná i tři týdny. Doteď. A ještě to není v podstatě v pořádku.

Ale postupně se spravuji. Pomaličku. Vlastně jenom tento víkend. Ale i to je po těch dnech dobře. Že už konečně. I když tedy i zatím jen psychicky nějak.

Vždycky jsem se snažila být nad věcí, myslet pozitivně, nenechat se totálně zlomit. A takový zdravý životní styl byla věc, kterou jsem měla opravdu ráda. A ono to zůstání vždy aspoň nějak silná, popřípadě jen trochu nalomená (nebo jak to říct), to taky. Co se to najednou stalo? Dobře, vím, co se stalo. Ty různé události špatné. Více jich pohromadě. Moje hlava, která se rozhodla to vzít takto. No, jo no. Ale přeci se tím nenechám tak snadno dostat do kolen. Vždyť jsem mockrát už byla silná. No, a nebo, že by právě to bylo to "aha"? Nevím. Ale tedy dobře, co už, stalo se. Dobře, nechala jsem se tím dostat do kolen, to už nevrátím.

On zase ale každý pád má co do sebe. Třeba i tento složený se spousty ranek, třeba i toto vše, nebo alespoň něco z toho pro mě jednou bude užitečné, poučné...nebo něco takového. A může to být pro mě i nové nakopnutí! Prostě, třeba to bude mít i nějaké dobré stránky, eh, jen pozitivita? A i kdyby opravdu toto celé nakonec byla pravda, tak nyní pořád moc pozitivita na to, že to tu píšu po takové chvilce? A sakra proč ne? Proč ne? Ano, hledejme si i to dobrý na všem. Já s tím nepřestanu tedy. Tak uvidím časem no.

A tak jsem si řekla. Sakra Kateřino! Pořádně jsem se nad tím vším zamyslela. Zamyslela jsem se nad tím, jak to chci dál. Utřídila si alespoň trochu z toho všeho. Dala tomu ten čas. Nadechla jsem se pořádně. A... Pořádně jsem se na zemi nadechla a se vší tou zlomenou sílou, zoufalostí a naštvaností a tím vším ze sebe vydala vše k tomu, abych vstala. Protože jedna z věcí na kterou jsem pak přišla, byla ta, že se mi dole ale vůbec nelíbí a chci zpátky nahoru, nebo někam tam, kde jsem byla před tím. A já opět stojím!

A vím, že vše trvá déle. Zejména, když se mi po delší době stalo opravdu něco takového.
Ale já věřím, že pomalu a postupně se opět dostanu tam, kde před tím. A ne jen to!
Můj cíl není jen Nový Start, ale být i Lepší než předtím.
Takže k tomu "Nový Start" :)
Chtěla bych tomu dát i zde řád a sepsat to. Ono, pořádně sepsané to pro mě bude mít takovou tu "černé na bílém" hodnotu přeci jen. A také to bude pěkně utříděné někde :D

1. Pořádně posílit v hlavince (a srdíčku). Urovnat si postupně zase alespoň větší část věcí a pořádně se posílit a opravdu už tak snadno nedůvěřovat, nedoufat, nebýt naivní, k nikomu se nevázat, žádnou situaci nepodceňovat apod. Pěkně s opatrností po celou dobu.
Ano, i užívat a úplně se nepohltit paranoiou zranění. Ale zbytečně neriskovat.
Ono totiž, u mě byl ten problém, že já měla ty hranice dost nízko. Když trochu posílím uvnitř sebe, tak se rozhodně nedostanu na paranoidní hledání špatných věcí vůči mě :)

2. Zaměřit se na spousty nových cílů a nechat za sebou to, co pro mě bylo nejdůležitější těch pár posledních dnů. Což byly tak čtyři věci, které nebudu jmenovat.

3. Soustředit se na školu (a tento rok hlavně i maturitu) a její učivo. Zaměřovat moji mysl více i tímto směrem.
A také se spolu s tím tento rok soustředit i na učení na přijímačky na vysokou. Sice je to jen nějaký pokus (ve kterém si moc nevěřím), ale přeci jen.

4. Více se věnovat rodině a kamarádkám. A nevylívat si svoje stavy na ně, zejména, když ani o ničem pořádně neví a rozhodně to moje vylévání není nějaké postěžování si. Celkově se všemi zlepšit vztah nebo ho upevnit a dát tomu zase novou jiskru (nebo, jak to říct).

5. Zase začít jíst zdravě...A to vím přesně jak.
- Cca 4-5 dnů v týdnu pěkně zase podle počítání a IIFYM a ve svých hodnotách.
Už v "udržovacích" hodnotách. Jako, jo jsem vyžraná trošku teď už. Ale je podzim-zima, jsem ve svetru apod., co už. Pěkně hlavně ať nenabírám dál, ale trochu se udržím alespoň tak, jak jsem nyní.
-Až zase nějak od ledna/února plánuji nějaké shazováníčko kileček a nějaké opravdu zabývání se stravou pevně s přísnějším hlídáním, to už bude moct být kde co vidět a ukazovat.
Nyní mi jde hlavně o urovnání si stravy a hlavy ku stravě.
Úplně na tom "špatným" jídle mi ani už tolik není nejlépe. Což je zase také fajn upozornění pro mě, že stačilo.

-Cca 2-3 dny v týdnu jíst "intuitivně". Tudíž bez počítání a vážení.  Zatím se necítím na plnou intuitivní stravu a zatím to ani nechci, jsem spokojená s počítáním.
+opravdu pak tu nějakou větší dietku od toho ledna pojedu zase více hlídaně a asi snížím intuitivní dny i.

Ale zároveň srovnaně s hlavou i klidně semtam odpočinek a "cheatday" nebo "cheat odpoledne" nebo "cheat jedno jídlo" apod. porušení stravy. Ale to zase časem. Hlavně opravdu občas a jednou, ne takový velký pád a pak ještě výčitky. Jako nyní. To není zdravé. Já chci rovnováhu zase nějakou aspoň sakra. - Protože ona byla, v tomto bylo takové krásné zlepšení a rovnováha celková v této "fit a healthy" části už konečně pořádně chvilku, ale holt nastal takový výpadek.

6. Opět začít cvičit...A to už mám také rozplánované jak.
- Prvně chci začít cvičit doma a hned se někam nevrhat. Přeci jen to byla pauza a já se dávám do kupy a začínám jakoby od znova.

- Pak samozřejmě někam dovnitř. Nějaké to fitko apod. zase.

- K tomu celému se opět vrátit aspoň trošku na street workout a mezi tuto partu lidí. V tomto počasí s nimi spíše také dovnitř, ale to je jedno. Protože je jsem také zazdila a nebyla ani jednou už jako dlouhou dobu.

- A pozor! Plánuji přidat pár důležitých věcí a nových cílů hlavně! Protože i tady by to chtělo nejen obnovovat a zlepšovat staré známé, ale i něco úplně nového. Nějakou tu pořádnou výzvu.
V co nejbližší době chci zkusit Crossfit :) :D
A také chci zkusit trénink na Sparťan Run a všechny tyto různé závody a taky nějaký ten závod zkusit zaběhnout :) :D
! Uvidíme, třeba to bude další velké "já to mám ráda" a třeba to bude "tak občas jo" a třeba se tam už nikdy neobjevím :D !
.....
UPDATE: Crossfit se stal mojí pravidelnou aktivitou, obvykle alespoň 2-3x týdně a je fakt fajn. Ale zatím mi moc nejde (novinka pro mě, tělo i moji fyzičku)...No, uvidíme dál, časem :D :)

No, tak snad to tu opravdu jen nepíšu, ale stane se tak postupně a opravdu bude Nový Start.

To je pro tento článek vše. Zase zatím ahoj ;) :D :)
Share:

4 komentáře

 1. Hlavní je se nevzdávat. :) Každý máme občas nějaké to nešťastné období a je důležité nepodlehnout špatným pocitům - a pokud přeci jen podlehneme, obrátit se na přátele, kteří nás z toho vždycky po dobrém nebo po zlém vysekají. :)

  Přeju hodně štěstí do tvého nového startu, kdybys něco potřebovala, vždycky tu budu pro tebe, takže se na mě klidně můžeš kdykoliv obrátit. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Hlavně, ať to špatné období, co nejrychleji přejde! :) Držím palce, ať se ti povede dosáhnout cílů! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Je super, že si sa rozhodla so svojim zlým obdobím niečo robiť - to je základ! Sama mám overené, že keď mám vážne zlé obdobie, najviac mi pomáha zdravá strava a pohyb. Možno to súvisí s tým, že mám viac endorfínov alebo viem, že niečo robím pre svoje zdravie, ale tieto dve veci mi vždy pomáhajú dať sa dohromady. Veľa šťastia!

  OdpovědětVymazat
 4. Mrzí mě, že jsi měla špatný období ale je super, že se z toho pomalu dostáváš a že si z toho něco odnášíš :). Doufám, že to takhle půjde dál a že se ti podaří z toho dostat :)
  michelle-and-her-world.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za reakci :)

Blog Design Created by pipdig