úterý, prosince 12, 2017

Vánoce v Brně a v Praze - Konec Listopadu a Prosinec 2017

Ahoj zlatíčka...čtenáři...lidičky.
Dnes jsem se vám rozhodla napsat nějaké to shrnutí z událostí před pár, či trochu více, dny. A ukázat z nich i nějaké ty fotky.
Název, myslím, odpovídá za vše :) :D

Takže nyní, rozkliknout...a jdeme na to.

Vánoce v Brně
Nastal konec listopadu, přesněji 24.listopadu, pátek. A to se v Brně na "hlavním" náměstí (náměstí Svobody) rozsvěcoval stromeček a zahajovali vánoční trhy.
S kamarádkami jsme se rozhodly tedy také zajít podívat. A bylo to moc pěkné. Stromeček, trhy i atmosféra a vše.

Všude se mísila vůně slaného i sladkého a alkoholu. Trdelník nebo klobáska a svařáček nebo medovinka k tomu. Dřevěné boudičky (stánky) s oním jídlem a pitím nebo různými dárkovými předměty.
Vše roztahané po třech náměstích. Náměstí Svobody s hlavním stromečkem a dvě další s jinými stromečky a pokračováním stánků. Do toho všude už ozdoby a světélka. Pěkný pohled a krásné si to projít.

Sešly jsme se zhuba ve 4, zůstaly jsme právě do rozsvícení-takže zhruba do 5, pak jsme si to ještě prošly a mezi šestou a sedmou se postupně rozcházely.

Jak říkám, opět pěkné a krásné zahájení odpočítávání měsíce do Vánoc. Také na mě už trochu ta vánoční a pohodově zimní nálada začala lézt.

Jenom hlavně potom opravdu moc lidí a to úplně pro mě (a myslím si, že nás všechny) tolik nebylo a trošku mi to ten dojem z toho kazilo. Ale nevadí.

Mám tu víceméně přeci jen zase hlavně nějaké ty fotky. Z trhů, stromečku a pak také opět mojí osoby v tom všem.

Jsem i ozkoušela poprvé pořádně v terénu (a bohužel tedy i rovnou prostě poměrně za tmy a tak...ale nevadí) můj nový fotoaparát (s kterým se zatím jenom pár dnů tedy seznamuji a učím...ale zatím jsem spokojená). A vznikly myslím celkem fajn fotky.
- Stromeček před a po rozsvícení.


- Menší ukázka roztomilé cukrárny přesunuté do stánku.
A bylo tam takových roztomilých a všemožných stánků více.- Brno v trochu jiných barvách...
Bylo to najednou takové kouzelné a jiné...nevím, jak to popsat. Prostě začínající atmosféra Vánoc, i když už na konci listopadu.

- Opět nějaký stromeček...a já.
Mimochodem toto byl stromeček z beden, jak asi vidíte. Zvláštní, ale zajímavý nápad a ve výsledku, i díky světélkům, moc pěkný.


- A moje osoba uprostřed toho rozsvíceného vánočního Brna.
Pak tedy nastal prosinec a do Vánočních Brněnských trhů jsem zavítala sama nebo s někým vícekrát.

- Nějaké další fotky brněnských trhů. 
- Nějaké to další trhové jídlo.
Toto byla ryba wafle (...ryba z těsta na wafle) ponořená v alkoholu, dle výběru (vaječný likér apod.). S ovocem, nějakými sladkými ozdobami, polevou a/nebo posypkou...opět, až na ozdobičky vše dle výběru.
A dobré to bylo. Sladké a alkoholové, ale ne nějak příliš.
 
- Trocha fotek z jiných, nyní více vánočních míst v Brně.

 
- Nějaké další fotky mě v trzích. U stromečku.

 

Vánoce v Praze
Do Prahy jsem jela s kamarádkou na dva dny v prosinci. V pátek 8.prosince-odpoledne, jsme vyjížděly směr Praha...autobusem RegioJet (-jezdím s nimi ráda).
Tam jsme večer zašly do divadla. - Divadlo pod Palmovkou-"Můj romantický příběh"...Moc krásné představení, co mělo pár chvil k zamyšlení, hlavně bylo ale vtipné a celkově opravdu i doporučuji. No, já a divadla si většinou hodně rozumíme.
Ten večer jsme se stavily i na jednom náměstí, prošly si ho a Vánoční stánky, někde si daly jídlo a potom jsme šly do ubytování spát.

A kde jsme byly ubytované? Přes Airbnb (-je to stránka i aplikace) (Internet pomůže, pro ty, co neznají. Já sama mám zkušenosti, jako hostitel a už i člověk, co je ubytovaný. A zatím dobré zkušenosti. Jestli bude zájem, třeba časem vytvořím nějaký článek nebo povídací video, kde vám řeknu z mého pohledu více. Nicméně nyní pomůže ten Internet.) jsme byly ubytované v jednom bytě u jednoho pražského páru v jednom jimi zjevně nevyužívaném pokoji. Moc příjemné ubytování.
Vlastně jsme se tam v podstatě jen vyspaly a pak jsme mířily opět směr Praha centrum.

Byly jsme tam v období Vánoc. Trhy už byly i v Praze a všude to bylo cítit Vánoci. Až na miliony lidí opět prostě nádhera. Stejně, jak v Brně. Vánoční atmosféra po celé Praze a můj úsměv spolu s tím. Praha měla trhy a Vánoční dekorace na každém kousku. Ale bylo to moc pěkné a uvnitř toho centra to tvořilo něco opravdu pěkného.

Strávily jsme v centru mezi trhy, poté v obchodním domě Palladium a hodně i v různých kavárničkách a restauracích celou sobotu, než nastal čas odjezdu.
Odjížděly jsme v sobotu v 18:30 autobusem (opět RegioJet) směr Brno a okolo 21:00 jsme byly v Brně.
Rozloučily jsme se a šly jsme domů. Obě celkem unavené, ale spokojené myslím, já určitě. Byl to moc krásný malý výlet.

- Nějaké ty fotky Vánoční Prahy a mě.

 Tady nejsem...jen ukázka pražských trhů, z boku :D :)
 
- Fotky nějakého toho jídla.
To moc nesouvisí s Vánoční Prahou (nejsou to fotky jídel z trhů)...ale s výletem celkově ano :D
I když vlastně...donuty jsem si vybrala dva vánoční. A ten třetí je na slano :) :D
 Po dlouhé době jsem si v restauraci dala opravdu pořádné české jídlo. Moc dobré.
 
- Fotky čistě jenom Prahy a jejích pěkných a/nebo něčím zajímavých a/nebo památných budov a míst.
Zase nic Vánočního. Ale Praha je pěkná.
A takové nějaké fotky z výletu by přeci jen měli být :D :)
 
 
 
 
 
 
 
 


 

No a ještě jsem vytvořila jedno takové malé (jen cca 5minutek) video. Shrnutí z Vánočního Brna a Prahy. Takový krátký pohled na to. Jen takový nápad byl, tak jsem to dala dohromady. Myslím si ale, že i takové nějaké video, je fajn. No, to je jedno :D Tady prostě je. K článku se hodí.
Shlédnutí potěší. A jakékoliv (v pohodě, normální, rozumné) názory potěší.
Tak třeba se také bude líbit.


Co vy a vaše město na Vánoce? Vánoční a Mikulášské věci vidíme v obchodech už od října (-_- :D), to ano, ale nějaké to listopadové-prosincové opravdové "zahajování kratšího času do Vánoc"?
Míváte u vás třeba trhy? A stromeček (ale ten je myslím opravdu všude)?
A co přímo vy, vaše rodina a Vánoce? Leze na vás aspoň trošku už ta vánoční-pohodově zimní nálada?
.....
Co říkáte na článek, fotky, video a onen "náš" Brněnský stromeček?


A to bude ze článku vše. Tak příště, u dalšího článku. Zatím ahoj...a úsměv ;) :D :)PS:
K tomu natáčení. O prázdninách to začalo, potom dlouho nic a najednou až nyní. Kromě tohoto videa jsou už i nějaká jiná na mém YT a mám nějaká další v plánu. No, baví mě to, to ano. Ale nevím, jestli úplně se tomu budu chtít (a vlastně i moci třeba) věnovat nějak opravdu hodně. Třeba ano, třeba ne. Uvidím. Toto je pořád věc, kterou zkouším a nevím, jak to bude. Třeba budu někdy, nebo i v blízké době vydávat více a pravidelněji. Na chvíli, nebo na déle. Třeba nikdy takto, ale občas něco zveřejním. A třeba mě to opustí úplně. Je to sice opravdu i celkem fajn, ale fakt nevím zatím...
Chtěla bych třeba nějaké ty povídací. Nějaké "mé dny", kde by bylo hlavně takové to "co jsem jedla" "co jsem dělala". Určitě i třeba nějaké ty "lookbooky" a jiná outfitová nebo beauty. Hlavně ale co, tak bych chtěla poznávací, cestovací. A napadají mě další. Určitě by to byla spíše taková všehochuť, ale jistě, že něčeho (a vím asi čeho...nebo furt je to více než jedna, ale i tak...asi) by bylo více, než ostatních. Ale asi bych se nezaměřila jen na jednu věc, stejně, jako na blogu...
Ale zatím o tom nebudu mluvit. Kdo ví, jak to nyní a do budoucna a vlastně celkově bude :) :D
Blog je nyní a myslím si, že i bude na pořád, prioritou tady v tomto. Takže pohoda :) :D

K tomu novému fotoaparátu. Ano, mám nový fotoaparát. Je to Olympus Pen E-pl 7. Zatím ho mám v podstatě fakt chvíli, seznamuji se s ním a učím se. Ale jsem zatím opravdu spokojená.
- Tady ten na fotce. Tedy, ne úplně tento...ale tento druh-provedení-barva.
Share:

6 komentářů

 1. Moc krásné fotky i video :) já se letos na tu Vánoční atmosféru nějak nemůžu naladit, ale doufám, že to ještě přijde :D

  OdpovědětSmazat
 2. Krásné fotky, ten tvůj foťák je prostě úžasnej <3 Na videjko se jdu teď vrhnout ^^

  OdpovědětSmazat
 3. Moc krásné dva výlety. Já se docela stydím, protože jsem jako pražačka viděla náš stromeček jednou..

  Moc krásné fotečky, sluší ti to! :-).

  OdpovědětSmazat
 4. Ty makronky! Všechny bych si dala :D. Vypadá to tak báječně. Moc krásné fotky :). V Praze jsem nikdy na Vánoce nebyla.

  OdpovědětSmazat
 5. Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)
  (`*•.¸(`*•.¸ ¸.•*´)¸.•*´)
  «..Krásný nový rok 2018!..»
  (,.•*´(¸.•*´ `*•.¸)`*•.,)

  OdpovědětSmazat
 6. Vánoční Brno vypadá krásně, někdy se tam musím jít kouknout :) Přeji ti krásný nový rok a hodně úspěchů!

  OdpovědětSmazat

Děkuji moc za reakci :)

Blog Design Created by pipdig