sobota, března 10, 2018

Přátelství. Setkávání s kamarádkami - Jedno konkrétní - Selfies + Pečení dortu

Ahoj. Tak jsem tu po nějaké době s dalším článkem.
Ráda bych se podělila o jeden víkend s kamarádkami, zejména fotkami z onoho víkendu a jedním povedeným pečením dortíku.


Za poslední dobu byly skvělá setkání s kamarádkami buď s přespáním nebo jen jednodenní či jednoodpolední. Tak či tak opravdu všechny moc vydařené. A za poslední měsíc-možná měsíc a půl nebo dva jich bylo opravdu hodně.
Vždy jsem se s kamarádkami ráda scházela a ony se mnou a snažily jsme se se vídat pořád nějak dostatečně i přes jiné školy či jiná města apod., nicméně to bylo spíše párkrát za čas, více či méně a spíše méně. Takto hodně se nám to od prázdnin snad nikdy nepovedlo. Beru to na setkání i osoby, nicméně tolik jich bylo i kvůli tomu, že s některými jsem se viděla vícekrát. A to mě ještě čekají dvě další setkání.


Kamarádství s osobami. Přátelství. Toho pravého přátelství. A dovolím si říct, že už rozpoznám pravé. A také život sám trochu pročistil od nepravých nebo minimálně těch, co nezůstanou. Takže si troufnu říct, že okolo sebe mám už jen ty pravá přátelství. A známosti. Ať se vídám s nimi více či méně. A vážím si toho. Opravdu ano.
Přátelství je krásný dar do života, a pokud má člověk aspoň nějakého přítele, myslím, že může svůj život považovat za ten, který má v sobě minimálně nějaké to štěstí (ale nebuďme pesimisté, každý život umí být na nic, ale každý život má v sobě i spoustu štěstí).
Rodina, dobré vztahy, druhá polovička, dobrá práce s dobrými penězi, dodělání školy, vlastní dům-byt, vlastní známý úspěch v něčem, cestování, ... je toho spousty k čemu člověk přikládá svoji cestu životem a má ty své cíle, snahy, přání. Ano i já a ano toto je výpis i z těch mých. Nicméně tam mám určitě i přátelství...Je to jeden z u mě důležitých prvků, který nechci v životě ztratit.
Tolikrát mi jedna či více kamarádek pomohlo (U mě to jsou opravdu jen ženská-dívčí zastoupení). A já jim, doufám. Vykouzlily jsme si navzájem úsměv už mockrát.
A i když jsme se už párkrát neshodly nebo dokonce pohádaly, tak tu pořád zůstáváme svými přáteli.
Být přítelem a mít přátele. Jo, já taková jsem a takové mám. A děkuji.
Doufám, že to tak má každičký člověk na této planetě. Přeju to každičkému člověku na této planetě.
Je to totiž opravdu moc super a neumím to ani nějak pořádně vyjádřit...super je totiž celkem občas málo a všechna tyto slova.
Prostě přátelství. Představte si pod tím to své, já to beru nějak takto.
Takové menší shrnutí k tomu. Asi bych k tomu zvládla napsat celý jeden delší článek a napsat to celé i jinak, podobně.


Nicméně ono to setkávání ustane. Od dubna nás většinu čeká pořádný učení. Ono nás čeká totiž maturita většinu z mých kamarádek. A další zase i tak chápou, že asi moc na setkání fakt čas nebude. Určitě nechci být jen zalezená doma s učením 24 hodin denně, ale zároveň bych byla moc ráda, kdybych odmaturovala na poprvé a věnovala se učení opravdu dostatečně. Možná si odběhnu zacvičit nebo něco, s kamarádkou na hodinku nebo dvě popovídat, ale spíše bych ráda opravdu dala čas učení.
Já vím "však ono to bylo celkem v pohodě" říkají bývalí maturanti. Možná. Ale předtím se to tak rozhodně mně osobně nezdá. Trochu stresuji, ale to ještě začnu. Nicméně se moc těším, až tuto větu budu moci někomu říct také.
Plus přijímačky na vysokou. To se také uvidí, kde nakonec skončím a jestli nebo vůbec. Nicméně, zkusím to. Zkouším veřejné i soukromé v oblasti Žurnalistiky a Mediálních studií.


Jo a k tomu, čemu jsem se v tomto článku chtěla věnovat opravdu? :D
Jedno z těch více setkání. Na tomto však vzniklo i dostatek fotek a tak nějak jsem se rozhodla tedy více o něm.
S mými dlouholetými kamarádkami...jedna od základní školy, druhá dokonce tak nějak od školky.
Bylo to jedno ze setkání s přespáním u mě. Setkaly jsme se odpoledne jednoho dne a loučily kolem poledne dalšího dne. Ze soboty na neděli. Bylo plné jídla i trochu pití, her, povídání, zábavy atd. U mě doma i venku.
A taky jsme ráno stihly něco upéct. Podle receptu z internetu tedy. A na druhý pokus...protože jsme prvně chtěly těsto perníkové normální s vyšleháním bílku-a doma tu ještě asi nemám nic na toto fakt funkčního a normálním mixérem nebo jen šlehací metličkou to nešlo :/ :D A tak jsme se rozhodly pro jiné. A to se nakonec povedlo a všem nám chutnalo - mně tedy určitě a holky taky říkaly, že dobrý. Vznikl z toho celkem fajnový dortík. U fotek dortíku kdyžtak zmíním i ten najitý recept.
A celé setkání se vším všudy bylo moc fajn. Prostě jedno z těch skvělých užitých dní s kamarádkami.

A nyní už ty fotky...
Pár fotek-hlavně selfies ze setkání
Z domu...
(No a nebudu sem dávat ty úplně moc střelený. Za prvé bez schválení dam a za druhé-pro riziko, kde by se ocitly ty i v podstatě jenom moje naprosto střelený :D)
(Což jsme u toho, že ta slečna uprostřed má také blog...Zde)
 1D trička nám, z kdysi, zůstala. Prostě jsme byly věrný a nějaká ta maličká 1D fan v nás asi vždy trošinku zůstane :D :) :D
Jo, 3 pizzy, které se do nás zvládly vejít.
2+1 zdarma, no neber to :D


Z venku...Nějaká ta random "pohyblivá selfie" videa :) :D
(Jedou, nebo by měla jet, všechna...i když se to nemusí tak zdát O.o :D)
Dort...
Počet porcí: Celkem dost :D My si ho rozdělily na 3. Ale vyšlo by to tak na 6, myslím :)

Doba přípravy: 10 minut + 25 minut pečení v troubě

Suroviny: 2 hrnky polohrubé mouky
                 1 hrnek cukru
                 1/2 hrnku mléka
                 1/2 hrnku oleje
                 1 vejce

Postup: Všechny ingredience smícháme pořádně dohromady a poté dáme v předem vymazané a vysypané formě, nebo formě s pečícím papírem, péct na 180° předehřáté troubě cca 25 minut, ale vše podle vaší trouby. Do hotova do zlatova - Na špejli nezůstane těsto, jednoduchá poznávací metoda.
A můžeme nazdobit a podávat.
Doporučuji osobně třeba rozříznout na dvě poloviny a promazat marmeládou, šlehačkou a ovocem, jako jsme to udělaly my. Stejný postup jsme pak provedly i nahoře.
Dort, už ten základ vznikl krásně vláčný, bez žádné pachutě, nepřeslazený, takový příjemný a prostě dobrý.

 A já s dortem :) :D
Já s jídlem. Sladkým jídlem. Asi k tomu patří ten úsměv a celý tváření se na to :D :) Njn :D :)
Tady jsem pořádně netušila kterou z fotek sem dát, takže je jich více...
...Ony se mi celkem ty fotky líbí všechny totiž O.o :D

Tak a to je z tohoto článku vše. Budu ráda za jakýkoliv komentář a děkuji za návštěvu.

Také se s přáteli rádi setkáváte? A často nebo spíše méně? Co vy a maturita? A co říkáte na dortík?

Tak já se opět loučím. U nějakého dalšího článku. Zatím ahoj...a úsměv ;) :D :)
Share:

7 komentářů

 1. Super článek! Gods, ta fotka, jak tam jsem jen já s těma pizzama, no to nechceš, ale mohlo to být horší... umírám z toho druhého videjka :D

  Jo a děkuji za reklamu! :D♥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Njn, mohlo :P Však v pohodě fotka...šlo o ty pizzy no :D Ehm, jo to druhé videjko...no :D
   Nemáš zač zlato :) :D

   Smazat
 2. Jo, to je super, když se kamarádi takhle sejdou. :-) Muselo to být fajn a byla i pizza, tak to je správná holčičí párty, taky ji vždycky máme. :-D A ten dortík? Tak ten je krásnej, na jahody mám hroznou chuť už asi týden a v tomhle provedení vypadají super! :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Moc super článek, fotky povedené a díky mám chuť na pizzu.. V pátek ma kamarádka narozeniny tak dort určo vyzkouším, vypadá super! :))

  Jinak budu moc ráda pokud by jsi mě zařadila do AFFS. Ozvi se na můj blog kdyžtak prosím :) Gomma.blog.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Moc pěkné fotky a ten dort vypadá nádherně, jste šikovné :) Držím palce u maturity, ale není se opravdu čeho bát :)

  OdpovědětSmazat
 5. ty jo to jste se měli a museli jste si to i užít :))

  OdpovědětSmazat
 6. Je to bezvadný takhle se někde sejít, ale já měla raději domácí párty. V pyžamu s pizzou v ruce a v druhé ruce kolu :D čučení na filmy a seriály a drbárna až do rána

  OdpovědětSmazat

Děkuji moc za reakci :)

Blog Design Created by pipdig