středa, června 06, 2018

Focení - Pro jednou zase před profi fotografem

Ahoj :)
Po kolika že to týdnech, měsících u nového článku? No. Potřebovalo to asi pauzu, nechtělo se mi a nebylo ani o čem psát a v podstatě ani čas na to. Sakra. Ale bude zlepšení, fakt.
Nyní jsem tu jen s takovým nějakým článkem k jednomu focení s fotografem před taky už nějakým tím pátkem a mými slovy k tomu.
Pro začátek rozjezdu něco méně kreativního, nedá mi to se nepochlubit i zde, ale to půjde...
Mám pro vás už napsané dva články s recepty, jeden další s fotkami a chystám jeden výletový, jeden více deníčkový, nějakou tu recenzi a moji tvorbu a nějaké další se určitě také najdou.
Uh, možná to ani nebude pro tentokrát výmluva jen tak anebo i kdyby ano, tak jsem chytila i inspiraci a chuť zase psát (ať se to vezme celkově-protože i v nějaké mé tvorbě přibylo více slov než jindy za poslední dobu, nebo psaní na blog-kde to snad zase také bude lepší) a podělit se s vámi o nějaké ty věci.
No, ať je to jakkoliv, nyní už na článek... :)

Po nějaké době jsem si zase (tak 3x jsem takto fotila předtím) zaplatila nějaké to nafocení fotek profi fotografem. A udělala si radost takovými fotkami. Tak nějak jsem si na googlu zadala "focení brno" a vybrala si Tady. Domluvili jsme se a kupodivu i do cca týdne sešli.

Focení jsem tentokrát zvolila takové nějaké to "fashion" "portrét", prostě nějaké takové venkovní ve městě.

A bylo velice vydařené. Pan fotograf byl super a i průběh focení - Na to, že to bylo tak profi ve městě. Nicméně, dobrá místa s méně lidmi a ti skoro úplně nevšímaví ku tomu focení naštěstí. Sice mi nevadí už kupodivu ani tolik fotit mezi lidmi - dřív to byl celkem dosti problém, ale nějak to postupně asi mizí - no, nechci to zakřiknout. V podstatě tedy focení v pohodě, bez nějakého stresu a tak. A také už v průběhu mi bylo ukázáno pár fotek s nimiž já byla poměrně spokojená.
S panem fotografem se dalo i celkem pěkně domluvit na ledasčem. Včetně zvolení úprav jen jemně. Toho celého retuše a všeho výsledného tak akorát. *Že chci takové v pohodě, přirozené městské fotky a takové i úpravy.* Jasně, že ne úplně bez...v ceně je vše a hlavně když už k tomu je někdo a umí to pěkně. A každý fotograf má i nějaký ten svůj styl. Ale nakonec z toho opravdu vznikly takové nějaké fotky s celkem jemnou úpravou a celkem podle mých představ...
- Ale udělalo to celé i tak divy. Ono asi. Nějaké to fajn oblečení a celková úprava. Do toho jsem se trochu vynasnažila s jemným ale líčením. Navíc asi...foťák přede mě a zase lépe (:D). Kvalitní foťák, co drží fotograf, co umí taky jen s tím hned něco vykouzlit. No jo, pěkné.

K outfitům. K tomu s kalhotami. Nejsem si úplně jistá. Je to něco nového a opravdu velká kombinace čehosi. Najednou se mi to tak chvíli zalíbilo a vyšla jsem si tak. Ale. No. Nevím no. Nakonec i tady jsem spoko s fotkami a se vším. Jen to byl takový random pokus oblečení a namíchání čehosi - nemyslím si, že úplně špatné, ale taky si nemyslím, že tak budu chodívat. Něco jiného je to. I na mě a můj obvyklý styl.
K druhému outfitu. Zde dobrý. Celkem můj styl. Tu bundičku mám moc ráda (i když, to obě tady tyto bundičky).

Celkově se mi ty  všechny fotky moc líbí a jsem opravdu spokojená :)

Co říkáte na ty fotky vy? Co říkáte na outfity? A tak celkově?
A co vy a stání před foťákem? Byli jste už někdy u profi fotografa na nějakém tom focení, jakémkoliv a ať venku nebo v ateliéru (placené vámi, nebo štěstíčko a nějaké opravdu focení pro vás i s honorářem, nebo TFP, nějaké jiné...)? Jaké to popřípadě bylo pro vás?
Nebo chtěli by jste? Celkový názor na taková různé focení?
A co vy a jakékoliv focení před lidmi třeba?

Tak a to je ode mne vše. Opět u nějakého dalšího článku. Zatím ahoj...a úsměv ;) :D :)
Share:

8 komentářů

 1. Fotky jsou moc hezké, povedly se. :-) Já osobně úplně zkušenost s profi fotografem nemám, jo, nechávali jsme mamce s bráchou dělat naše společné fotky, ale jinak ne. :-) Moc ti to slušelo, ta džíska je super! A že sis dala pauzu je dobře, nemá cenu, aby ses nutila do psaní článků, když nebyla nálada, jen bys z toho byla otrávená. O to radši třeba budeš psát teď. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj,
  je pravda, že jsi dlouho nic nenapsala, copak se stalo?
  Pamatuji si na tvé video "něco o mě". Zvládla jsi tu maturitu jak jsi chtěla? Držel jsem ti všechny palečky :)

  OdpovědětSmazat
 3. Super článek, já nikdy u profi fotografa nebyla, možná někdy vyzkouším až se naučím, jak být trochu víc fotogenická a nevypadat na všech fotkách tak divně :D Můj názor na fotky už znáš, vše jsem ti sepisovala, tak jen chválím zběžně, krása, gratulka fotografovi za povedené fotečky :)

  OdpovědětSmazat
 4. u profi fotografa som este nebola a neviem, ci by som vobec niekedy chcela ist. obcas chodievam s kamaratkou, ze sa navzajom pofotime. obe sme amaterky, ale par peknych fotiek z toho vzdy vzide.
  tieto fotky su podarene, velmi sa mi paci tvoja sukna :)

  OdpovědětSmazat
 5. Fotky jsou krásné. U profi fotografa jsem byla naposledy jako malá holčička. Tenkrát nás se ségrou fotil v ateliéru. Od té doby nemám s fotografy žádnou zkušenost, naopak, sama fotím. Stát před foťákem a nějak se tvářit mi moc nejde, ale učím se to. A tak stát za foťákem a chytat momenty, kdy před ním stojí někdo jiný je pro mě mnohem bližší a zábavnější.

  ATUNAI

  OdpovědětSmazat
 6. Aw! Your outfit look so beautiful and cool. Love that denim jacket!

  Would you like to support each other by follow GFC and G+?
  Let me know if you follow me and I will follow back asap!

  Xoxo,
  Erika

  OdpovědětSmazat
 7. Oba outfity jsou skvělé, moc ti to sluší :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji moc za reakci :)

Blog Design Created by pipdig