neděle, srpna 12, 2018

Týden s kamarádkami / Útržky a shrnutí z týdne / Výlety / Spousty fotek

Tak vás tu vítám :)
Článek s trochou všeho z jednoho týdne stráveného takovou menší dovolenou s kámoškama.
Od soboty 28.7. do soboty 4.8. 2018 jsem odjela s mými úžasnými kamarádkami do Biskupic na takové týdenní ubytování v chatkách. Skvělý týden. A to myslím mluvím za nás všechny. Myslím, že jsme si to všechny užily, byly spokojené a máme krásné vzpomínky.
Takže jsem se rozhodla to sem trochu sepsat a také dát sem nějaké z fotek - poznámka...celkem hodně fotek.
Ale to vše v celém článku...

V sobotu kolem třetí jsme vyrážely směr Biskupice (okres Třebíč, kraj Vysočina) a po dvou hodinkách cesty dojely na místo.
Kamarádky tam byly už předešlé dva roky, ale já jela s nimi poprvé. A jsem za to fakt ráda.

- Jely jsme i kolem jaderné elektrárny Dukovany. (Foceno mobilem za jízdy a celkem nekvalitka no.)

Tři holky - Já, Lucy a Niky - na společný týden. - A mimochodem, mají i blogy - Lucy, Niky - A na nich už můžete najít také články s Biskupicemi, zase trochu víc z jejich pohledu.
Plus ještě zmíním, že kde není napsáno jinak, tak jsou fotky focené mým milovaným foťákem, který jsem si sebou brala anebo některé společné ale hlavně všechny fotky mě u bazénu foťákem Niky.

- Z leva - Lucy, Já, Niky

Jedná se o takové místo plné chatek větších i menších, bazénu, hospůdky, jídelny, hřiště různých druhů - pro děti klasické, kurty, fotbalové, minigolf a tak...
Něco, kde se konají třeba i tábory a kam si jedou party nebo rodiny v Čechách odpočinout.
Uprostřed přírody, s potokem a lesem hned za zády.

My byly ubytované v jedné z menších chatek. Chatka je pro čtyři. Jsou tam vlastně dvě postele s druhým "patrem". Pak tam byly nějaké skříňky a stolek.

- Fotky přímo areálu nemám (za celý týden fakt ani jediná fotka), tak pár od bazénu. :D A to maličko za mnou, co je vidět - ty chatky a tak, to je malá část areálu s menšími chatkami.
- A ano, jsem bledá, mám světlou pokožku - a to už jsem vlastně s opálením. Fotky trochu klamou (s barvičkou - byla jsem opálenější o něco a trochu jinak) (aneb nasvícení - sluníčko, doba, a tak), ale stále mají pravdu...mám bledší pokožku, a i po opálení nic extra, v tomto bohužel. :/ :D
Když už jsem mluvila o tom opálení. Já se hlavně i dosti spálila někde a až s tím šla do toho menšího opálení. Au, fakt to bolelo, pálilo a nebylo příjemné občas. - A to můžou vykládat i holky trošku, taky se spálily trochu (:D). A částečně si asi za to můžu i sama s 15 faktorem místo 30 faktor opalovacího krému. Ale taky mám prostě takovou pokožku.
- Trochu větší realita mého opálení i spálení a loupání. A i barvička reálnější takto na blízko doma.
- Vyfocené mobilem - hned po návratu domů. :D
 


Okolí bylo moc krásné a plné míst na procházky a výlety. A tím myslím i to bližší - jdeme pěšky, i trošku vzdálenější - jedeme autem max. 30 minut, okolí.
Plus nám celý týden přálo počasí. Tedy, bylo dost často fakt vedro. A jednou fakt slejvák. Ale jo, byla jsem s tím spokojená.

Celý týden jsme tam byly hlavně my tři, ale hodně dnů s námi strávil i přítel od Niky. Ten nás tam i dovezl a díky (Díky ti.) němu jsme měly i dostupné auto a jely s ním právě na ty různé výlety autem...


Výlety, jako...
...
Zámek Jaroměřice nad Rokytnou - Zde jsme si zaplatili i prohlídku a myslím, že se nám všem líbila. Je to moc krásný zámek, a to uvnitř i venku. Zachován, opravován i udržován je zjevně dobře. Procházeli jsme se v opravdu krásných pokojích i chodbách. Hezké fresky na stropě nebo taneční sál a měli tam i něco jako mini "lázně". Vyzdobené hezky, ale tak akorát. Některé ladění a barvičky moc fajn.
A pak taky nesmím zapomenout na moc hezké zahrady - ať jejich francouzskou, anglickou nebo parkovou část.

- Taneční sál.
- Byla tam i taková prapodivná socha. Žena v šátku.
...Prý pro kouzlo tohoto materiálu, že jakoby prosvítá.
- Mini lázně.

- Zmiňované krásné zahrady. A zámek zase z jiné strany.
 - Pokus o fotku broučka na kytičce.
 - A také šlo ze zahrad vidět čapí hnízdo i s čápi.

- Ještě nějaká ta společná s holkami.


Dalešická přehrada -  Podívat se a zaplavat si. Tu jsem mimochodem já, Niky a její přítel dokonale zdolali a přeplavali od břehu k druhému břehu. Přes a za bójky, přes a okolo lodi, co jela a musela nám vyhýbat při našem plavání zpátky.
Potom jsme si všichni čtyři půjčili šlapadlo a trochu se projeli po vodě. Krásné to bylo. Plus jsme tam někde i zastavili a vykoupali se i tam.


- Nevím proč, ale ne, že by to bylo špatně, ba naopak...Na těchto fotkách se sama sobě nějak líbím.
A přitom skoro bez líčení. Vlastně úplně - protože jsme věděli, že se jdeme koupat, až na obočí a to také už trochu smyté od vody. Ale tím to asi také bude...přirozenost. A zdravá sebeláska.Zámek - Hotel Valeč. Pěkné místo a dobrý nápad, který zde vytvořil nynější majitel.
Zrekonstruovat to na nový zámek a hotel - a že to moc nešlo z toho zestárlého zdevastovaného stavu a zachovalo se toho původního jen nepatrná část nějakých zdí. Což mě osobně tedy mrzí, jak se neumíme starat o některé naše památky. Vím, že jich je hodně, ale i tak. Vážně musí chodit podnikatelé a tvořit z nich aspoň tedy něco. I když tomuto nápadu tleskám a je asi dobře, že vznikl.
Pokoje v zámku jak pro prince a princezny, hrabata, knížata a jiné lidi od dvoru. Rozsáhlý areál a vedlejší budovy s další možností ubytování jako v moderním hezkém hotelu, pěkná restaurace, rozsáhlé wellness a jiné možnosti. K tomu taktéž pěkné zámecké zahrady, kde jsme si třeba s holkami prošli i takové malé bludiště z keřů.
A konají se zde překrásné svatby. Ani se nedivím. Jo a noc pro novomanžele je zde zdarma.
Musím uznat, že zde se ubytovat, tak jsem asi spokojená. Ať v pokojích přímo na zámku, na které jsme mimochodem si také zaplatili prohlídku, nebo i těch ve vedlejší budově, které jsme sice neviděli, ale z prezentace a obecně myslím, že budou fajn. A k tomu si dát nějaké to wellness a jídlo v té jejich hezké restauraci. Jo, to by šlo.
Celý týden byl proložen dny nebo částmi dnů bez výletů, ale zato s jinými aktivitami a hlavně odpočinkem.
Procházky po nejbližším okolí. Koupáním v bazénu a odpočinek v areálu na dece s knížkou, kreslením nebo učením (z kterého jsem se zas až tolik nenaučila. a že už fakt musím. sakra. no jo no.) v rukou. Takový relaxační čas.
Nějaké to drama také bylo. I mezi námi. No jo no, tři ženský. Ale dobrý vždy nakonec a s velkým objetím.
Týden neunikl i bez nějakého toho hodnocení mužů a kluků anebo trapásku. Ale to jen maličko.
S holkami jsme si toho stihly hlavně i spousty říct a povídaly jsme si hodně a o ledasčem.Pak určitě zmíním i grilování a opékání, které tam probíhalo dva večery. Jídlo a pití mňam.
Stejně jak v té hospůdce. A celotýdenní papání v jídelně snídaně-oběd-večeře a sebou svačiny. Dobrý.

Zážitek za zmínění asi stojí i ten, že se mi tam líbil jeden muž. Přítelkyně s dítětem, pohoda. A fakt tvořili krásnou rodinku a slušelo jim to. To prostě ano. Ale i tak...Jen jsem koukala občas a kochala se jím. No a pak se nějak semlelo to, že bych (bychom?) mohla (mohly?) vědět aspoň jméno. No, tři dny před odjezdem v jedno krásné letní odpoledne jsem se tedy zeptala...
S holkami jsme si stouply na hřiště, kam měl za chvíli vyjít. Vyšel.
Vše bylo na mě a holky mi jen dělaly oporu (a v duchu proklínaly a modlily se ať to fakt nedělám).
Dlouho jsem se rozhodovala, on zjevně tušil, že něco a nešel nijak rychle, takže jsem vyšla k němu.
Já: "Eh, promiňte, toto bude trapný, ale my jsme se s holkami vsadily, jak se jmenujete?"
-Ne nevsadily, jen nás to zajímalo. A hlavně mě. Ale tipy jsme měly. Zejména já a Lucy. A to ani neví, jaký má přezdívky, protože to my tři umíme vymyslet.
On: "A jak myslíte?"
-Neodvažuji se identifikovat výraz.
-Zároveň jsem byla ráda za výstup z komfortní zóny a mluvení s ním. Zároveň nad sebou doteď převracím oči a proboha proč jsem to dělala. Ale nakonec se tomu směju já i holky a kdokoliv, komu jsem to řekla.
Já: "Michal?"
-Nějaký tip jsem říct musela.
On: "No, tak jste prohrály."
Už se otáčel a šel pryč dál.
Já ještě rychle: "A jak tedy?"
Pootočil se na mě a odpověděl: "Jirka"
Ok. Takže. Díky. Už jsem se jen pousmála myslím a hned běžela za holkami ať v tom nejsem sama, ale ony se mnou. No, ty mě tedy sprdly. Ale tak co, sranda. Ehm.

A jednoho dne, v pátek dopoledne, ke konci tábora, se udála ještě jedna historka na napsání sem. Konečně jsme po celém týdnu vyrazily fotit na balíky. Což jsme mimochodem chtěly už od začátku týdne a taky si to neustále říkaly. No, šly jsme až nyní. A co by se nám nestalo.
Balíky všude celou dobu, všechny dny. Když se k nim rozhodneme jít, a to ne kousek - cca 5 km tam a tedy i 5 km zpět, tak nám je odvezou.
Prvně jsme doufaly, že jsou odjinud anebo, že aspoň nějaké stihneme. Ale ne, byly odtamtud kam jsme šly a odvážely nám je všechny postupně přímo před nosem.
Tak jsme zanadávaly a šly zase zpátky. Bez fotky.
Tedy, vlastně fotku máme. Tuto... :D


Asi také stojí za zmínění to, že jsme se tam snažily i kromě aktivního pohybu díky výletům a procházkám i párkrát cvičit (venku na dece nebo ručnících) nebo běhat a plavat v bazénu i nějaká ta tempa (víckrát od kraje ke kraji) a nejen tak. Hlavně Niky. Pak taky já, ale to už méně, hlavně toho běhu o dost méně. Párkrát (to fakt málo) jsme daly ráno i nějakou tu rozcvičku.
No, a to jsme takto jednou daly pořádnou makačku na nohy a bříško s Niky a potom skočily v oblečení do bazénu. :D Jo, to se stalo.

A také jsme některé dny šly večer s dekou dozadu za chatky na fotbalové hřiště. Úplně dozadu, aby nás moc nerušil případný hluk (ten moc nebyl ani ve dne ani večer, ale pro jistotu) a hlavně světla. Aby byl klid a tma (co nejvíce to šlo). Deku jsme rozložily na trávu a my si lehly na ni. Pozorovaly hvězdy a povídaly si - o ledasčem. Občas se i bály okolního šramocení, zvuků a pohybů (""?) v okolí (les na dvou stranách, louka dál dozadu za hřištěm na straně třetí a chatky začínaly na čtvrté). :O :D No, co už.
A díky tomu, že jsme takto šly některé večery, tak jsme všechny spatřily aspoň párkrát padající hvězdy. A mohly si i něco přát.
Samotné pozorování hvězd s kamarádkami bylo moc hezké, povídání samozřejmě taky a když ještě byly spatřeny ty padající hvězdy aspoň párkrát, tak to bylo pěkné plus k tomu.

A mohla bych tu asi ještě psát nějaké další věci, ale myslím, že to tady utnu.
Byl to prostě fakt moc hezký a užitý týden s kamarádkami kterému nechybělo snad nic. Taková letní idylka. Krásně jsem i vypnuly hlavičky od skoro všeho a prostě jsme si to užily. Tedy, já rozhodně a podle toho, jak celý týden probíhal, jak se tvářily, co mají na blozích a co říkaly, tak myslím, že ony určitě také. Jsem ráda, že jsem jela.


Sobota ráno a dopoledne byla trochu zvláštní.
On vlastně už pátek večer byl takový zvláštní a trochu nostalgický a plný podivného povídání s holkami opět o všem ale toto bylo takové jiné a nebylo to myslím jen tím, ale určitě i tím, že jsme probíraly i ne tak veselá témata a řešení ledasčeho. Ale zasmály jsme se taky. To my bychom si neudělaly to nechat na zamyšlených neveselých tvářičkách. A byla pomocná slova a diskuze když už tedy i taká nějaká "eh témata". I objetí opět bylo.
Sobota. Tam poslední snídaně. Tam poslední chvilka ranního opalování u vody. Bylo to takové trochu zvláštní chystat se odjet a pak odjíždět. Koukat se na to, jak se balí všichni z těch všech ostatních malých chatek a celý ten turnus na tento týden. Auta postupně odjížděla a nakonec i my. Nějak mě to vzalo. I nějaké slzičky se mi objevily v očích a tlak v hrudi (nebo jak to nazvat). Citlivá jsem. Prostě já no. Ale myslím, že jsem nebyla jediná z nás - Myslím, že i když méně, tak i ony si něco takové prožívaly. No. A mě se zastesklo hned po snídani i když jsem ještě byla tam a pak také v autě a i to odpoledne a noc nakonec doma. - Ještě bych tam se všemi klidně byla. Ještě bych tam byla a něco ještě zažila. Ještě bych si sedla na deku s holkami, každá s něčím jiným. Ještě bych se tam prošla a pak skočila do bazénu. Ale tak tedy už ne.
Ale tak, říká se, že něco končí a další začíná. (Jak by podobně napsala i Niky v článku.) Tak třeba jo.
Už jsem zase doma a můžu vzpomínat na ten hezký týden.

Zakončily jsme to v sobotu kolem dopoledne zpátky v Brně - z Biskupic jsme vyrážely kolem desáté a vezli nás prarodiče Lucy. A musely jsme to asi prostě ukončit nějak. Takže jsme si zašly na oběd. Holky si daly super palačinky a já super burger. Mňam.


Pokud to bude i příští rok a to doufám, že bude, tak se rozhodně hlásím, že chci jet znova. Snad si to znovu zopakujeme. A také máme po okolí ještě co dalšího vidět a navštívit.
Tak třeba jo.

A nyní ještě honem zbytek nějakých fotek. Protože já a fotky. Vyberu jich sice z pořízených méně, ale stejně je jich dost a setřídit je znovu ještě na ty, které kam...a tedy, které na blog (protože sem necpu rozhodně všechny, co mám na notebooku z dané události). Jo, trochu setřídím, ale taky mi to asi nejde zcela. Je jich nějak moc, hlavně tentokrát.
Takže prostě ještě nějaké z průběhu celého týdne hodím sem a pak jsou ještě všechny z článku a hlavně plus nějakých pár z dalších, co chci zjevně dát ven sem, naházeny na kouknutí ZDE.


- No pojď ty narcis XD A to, že fakt nejsem. A normálně většinou tolik fotek není, co by se mi zdálo fajn a minimálně nikam nedávám a nechci. Však ani ve fotočláncích a photoshootinzích mojí osobičky. Výjimka. Eh.


Co vy a vaše prázdniny a léto celkově? Jak si to léto a prázdniny užíváte? Byli nebo budou nějaké takové týdny v ČR nebo jiné dovolené tady nebo v zahraničí?  Jaké byly nebo jak se těšíte? Pokud ne, jak si užíváte domácí idylku nebo zahrady a bazény či koupaliště?
Co říkáte takovému týdnu? A fotkám? Znáte nějaké místo ze zmíněných? Byli jste tam někdy?

A to je z tohoto článku opravdu vše. Tak zase příště u nějakého dalšího článku. Zatím ahoj...a úsměv ;) :D :)
Share:

6 komentářů

 1. Krásně napsaný článek!♥ Jsem ráda, že sis to užila, příští rok určitě pokud možno zopakujeme, už jsem říkala Robinovi, ať to zkusí zase zařídit :) Jinak super fotečky, povedly se, hrozně ti to sluší na těch kde jsi jen ty (teda, sluší ti to samozřejmě na všech, ale na těch tvých jsi fakt cute, hrozně se mi líbí ty z těch šlapadel♥ a jo, asi máš pravdu, přirozenost a tak, prostě supr)

  OdpovědětSmazat
 2. Nojoo, uzily jsme si to fakt naplno �� ps: taky se loupu, aspon jde videt, ze jsme se poctive opalovaly�� zopakovala bych to!

  OdpovědětSmazat
 3. Článek od jedné tvé kamarádky jsem už četla a musím říct, že je vidět, že jste parta super kámošek, fotky máte nádherné :)

  OdpovědětSmazat
 4. Okolí vypadá super! A fotky jsou úžasné, mně se líbíš na všech, klidně bys podle mě bez jakéhokoliv malování mohla jít kamkoliv. :) Hlavně, že jste si to užily, i když to spálení asi nebylo nejpříjemnější.

  OdpovědětSmazat
 5. Všechny fotky z vaší dovolené máte krásné, ale ty, kde s kamarádkami pózujete jsou nejlepší :D Jde z vás hrozná pohoda a energie :) Jde vidět, že dámská jízda se povedla :)
  Elle about everything

  OdpovědětSmazat
 6. Ten zámek v Jaroměřicích vypadá úplně francouzsky :) a je skvělý, že jste si to užily, taky bych hned dala nějaký podobný výlet s kamarádkami :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji moc za reakci :)

Blog Design Created by pipdig